Dünyayı Nasıl Gezerim?

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
RSS
Follow by Email

Param var. Her türlü gezerim 🙂

Param yok. Ama yine her türlü gezerim 🙂 (Para olmadan gezilemeyeceği aşikardır.) Ancak ücretsiz konaklama yöntemlerini ve gezdiğiniz yerlerde çalışarak para kazanmayı öğrenirseniz bal gibi gezilir.

Yöntemleri ve usulleri biliyorsanız gezgin olabilirsiniz. Sonra anlatacak çok güzel bir hikayeniz olur. Herkesin anlatacak böyle bir hikayesi yoktur.

Zamanınız var mı? Günlük yaşamın mücadelesi enerjinizi yutuyor mu? Başkaları tarafından yapılmış olan “ölmeden önce yapılacak 100 şey” listelerini inceleyip kendi listenizi yapıp, sonra çekmecenize mi atıyorsunuz? 🙂

Bilinmedik yerlere gitmek istemenin dürtüsü ile yaşamak.
Bilindik güzel yerlere gitmek istemenin dürtüsü ile yaşamak.

Sanırım dürtünüz var ki bu sayfadasınız. Dürtünüz yoksa bu sayfadan ayrılınız bence. 😉

Bu dürtü işte size yaşam enerjisini veren. Önüne geçilemez bir tutku, doğal ihtiyacımız ve bilinmedik yerlerin cazibesi. Bilinmeyenin özlemi? Herkes için geçerli olmayan farkındalık.

Hayatın sıradanlığı ve yapaylığı sizi sıktıysa, kendinize bir iyilik yapın. Kendinize inanın, yaşam enerjinizi artırın. Gündelik yaşamın sizi yönlendirmesinden ziyade siz onu yönetin. Özgür iradeniz umut olarak sizde yeşersin. Şimdiye kadar yazdıkların kolay, ya sorumluluklarımız ne olacak? diye sorduğunuzu düşünüyorum. Eşim, çocuklarım, işim ve ödenecek faturalarım var benim diyorsunuz elbette. Hepsinin çözümü vardır, ama bunlar kişiye özel çözümlerdir. Her kişi kendi çözümünü üretir. Kimisi önce ekonomik olarak kalkınma hedefini gerçekleştirir, tüm sorumluluklarını garanti altına alır ve daha sonrasında hayalini gerçekleştirir. Kimisi ise gemileri yakar ve hayaline koşar. Herkes kendini bilir, bilmeyenler için burada yazılacak bir şey yok. Ama şu bir gerçek, hayallerin gerçekleştirilmesinde en önemli kavram, iyi bir tasarım ve planlamadır.

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.